Edukacja
Wyposażenie dla szkół

O nas

Firma AVC jest bezdyskusyjnym liderem polskiej branży nowoczesnych rozwiązań audiowizualnych do zastosowań w placówkach edukacyjnych. Co istotne, jesteśmy kimś znacznie więcej niż tylko dostawcą sprzętu – dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy precyzyjnie zdefiniować potrzeby klienta i zaproponować mu „szyte na miarę” rozwiązania, idealnie wpisującego się w jego potrzeby, możliwości finansowe oraz specyficzne potrzeby.

 

W ostatnich latach współpracowaliśmy z setkami placówek edukacyjnych i wyposażyliśmy w nowoczesne rozwiązania audiowizualne i interaktywne tysiące klas i sal wykładowych – naszą pracą doceniają nie tylko klienci, ale również organizacje branżowe oraz producenci sprzętu (co potwierdzają m.in. przyznawane nam rokrocznie nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki sprzedaży, przyznawane przez kluczowych producentów z branży rozwiązań dla edukacji). Oczywiście, cały czas staramy się poszerzać nasze kompetencje i pozyskiwać nowych partnerów – dlatego też regularnie prezentujemy się na najważniejszych imprezach i targach branżowych.

 

Nasi klienci mogą zawszę liczyć na najwyższą jakość zarówno samego sprzętu (który dobieramy bazując wyłącznie na ofercie najlepszych producentów na rynku), jak i usług instalacyjno-montażowych – są one realizowane przez nasz wewnętrzny, doskonale przeszkolony zespół techniczny, którego członkowie stale poszerzają swoje umiejętności, uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez dostawców sprzętu. Oczywiście, zapewniamy też pełne szkolenie posprzedażowe oraz wsparcie na każdym etapie korzystania z naszych produktów – przekazywany naszym klientom know-how, dzięki któremu mogą oni bezproblemowo korzystać z wdrożonych rozwiązań i w pełni wykorzystać ich potencjał, jest równie ważnym elementem naszej oferty, jak sam sprzęt i usługi instalacyjne. 

 

 

Monitory interaktywne

Czyli supernowoczesne i wszechstronne urządzenia, które skutecznie wyparły z rynku klasyczne zestawy interaktywne. Nie tylko przewyższają one swoich poprzedników w kwestii jakości obrazu, funkcji multimedialnych i interaktywności, ale jednocześnie pozbawione są wszystkich ich wad. Nowoczesne monitory interaktywne oferują obraz najwyższej jakości (również w rozdzielczości 4K), wyróżniający się wysoką jasnością (kluczową podczas prezentowania treści) także w nasłonecznionym pomieszczeniu – np. klasie) oraz znakomitym nasyceniem kolorów. Urządzenia te mają wbudowane głośniki, nie wymagają skomplikowanego montażu i regularnej kalibracji i nie potrzebują skomplikowanego okablowania.

Projektory

Cechują się absolutną wszechstronnością – odpowiednio dobrane urządzenie tego typu sprawdzi się zarówno w niewielkiej klasie, jak i przeznaczonej dla ogromnego audytorium sali wykładowej. Wielkość obrazu wyświetlanego przez projektor można bowiem płynnie regulować, poczynając od kilkudziesięciu centymetrów (czyli przekątnej typowego telewizora LCD), aż po ekran o przekątnej przekraczającej kilka metrów.

Systemy Digital Signage

To wszechstronne rozwiązania do prezentowania treści w przestrzeni publicznej, idealnie sprawdzające się również w placówkach edukacyjnych. Mają one postać jednego lub wielu monitorów/wyświetlaczy instalowanych w kluczowych lokalizacjach obiektu, na których prezentowane są wszelkie informacje przydatne dla kadry nauczycielskiej, uczniów, rodziców czy gości placówki.

Systemy nagłośnienia obiektów szkolnych

Niezawodne, projektowane specjalnie z myślą o placówkach szkolnych i specyficznych wymaganiach, typowych dla takich obiektów i wdrażane z wykorzystaniem najlepszej jakości sprzętu. Typowe scenariusze to np. wdrożenie w całym obiekcie systemu głośników składających się na szkolny radiowęzeł, nagłośnienie sali wykładowej, gimnastycznej (oraz/lub innej przestrzeni, w którym zwykle organizowane są np. apele) czy szkolnej sali teatralnej.

Pracownie komputerowe (terminalowe)

kompletne systemy dla pracowni informatycznych, oparte na nowoczesnych, centralnie zarządzanych terminalach, czyli urządzeniach, które mogą pełnić funkcję klasycznego komputera PC, jednocześnie oferując administratorowi (lub nauczycielowi) pełną kontrolę nad sprzętem, jego konfigurację, dostępnymi treściami itp. (są one zarządzane z poziomu centralnego serwera/komputera, przez nauczyciela). Taki model oznacza, że nauczyciel może bez najmniejszego problemu nadzorować pracę uczniów, przesyłać im zadania do wykonania, kontrolować wyniki, czy przywracać system i urządzenie do stanu pierwotnego (np. przed kolejną lekcją).

Pracownie językowe

Nowoczesne, kompletne systemy dla pracowni językowych, na które składają się zarówno odpowiednie meble (ławki szkolne podzielone na boxy dla indywidualnych uczniów), jak i sprzęt, system informatyczny oraz niezbędne oprogramowanie i usługi wspierające proces kształcenia. Praktyka pokazuje, że klasa wyposażona w takie rozwiązania i odpowiednie narzędzia multimedialne zdecydowania sprzyja procesowi przekazywania wiedzy, ułatwia pracę nauczyciela i sprawia, że uczniowie mogą łatwiej się skoncentrować i robią znacznie szybsze postępy w nauce.

Zestawy do nauki robotyki

Czyli doskonałe narzędzie do przekazania młodszym (choć nie tylko) uczniów podstaw programowania. System Mindstorms bazuje na znanych wszystkim dzieciom klockach Lego, które w tym przypadku wyposażone są w cały zestaw siłowników i silników oraz jednostkę centralną, którą uczeń może programować (ustalając sekwencję operacji, które ma wykonać) zbudowany obiekt, ucząc się tym samym - przez zabawę – kluczowych pojęć i zasad programowania. Lego Mindstorms jest więc nie tylko doskonała zabawą, ale również świetnym sposobem na naukę myślenia logicznego oraz odkrycia u dziecka talentów z dziedziny logiki, matematyki czy informatyki.

Nowoczesne laboratoria

W których uczniowie mogą nie tylko w przyjazny i bezpieczny sposób przyswajać wiedzę, ale również odkrywać i rozwijać swoje chemiczne, fizyczne czy biologiczne pasje. Zapewniamy bogaty wybór najróżniejszych urządzeń, osprzętu, akcesoriów i innych produktów, z których bez najmniejszego problemu skomponować można idealny dla danej placówki zestaw wyposażenia odpowiedniego laboratorium klasowego. Oferujemy również nowoczesny sprzęt elektroniczny do prowadzenia i kontrolowania eksperymentów i pracy laboratorium – w tym m.in. zaawansowane, wyposażone w cały zestaw sensorów, czujników i odpowiednio oprogramowanie tablety naukowe, z którymi prowadzone w pracowniach lekcje będą jeszcze bardziej przystępne i atrakcyjne dla uczniów.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
8.00 - 16.00
Szanując Państwa czas - uprzejmie prosimy o wcześniejszy
kontakt telefoniczny przed wizytą w naszym biurze.