Szkoły i uczelnie wyższe
Nowoczesne szkolnictwo już dawno pożegnało się dyktowaniem albo przepisywaniem informacji z pomazanej kredą czarnej tablicy. Mamy do dyspozycji lepsze, a przede wszystkim znacznie efektywniejsze sposoby przekazywania wiedzy – należy je tylko odpowiednio przygotować i zintegrować.
Hasło: interaktywność

Sale lekcyjne, którymi cieszą się nauczyciele i uczniowie, to żadna utopia. Sekret ciekawego, a przez to skutecznego przekazywania wiedzy to między innymi zasługa nowych technologii, angażujących nie tylko nauczyciela-wykładowcę, ale także uczniów-słuchaczy. Najlepszym tego przykładem są systemy audiowizualne oferujące nie tylko odpowiednio wysoką jakość obrazu czy dźwięku, ale także rozwiązania interaktywne, takie jak specjalne tablice i monitory.

 

Pozwalają one na równoczesne odbieranie i pokazywanie treści i zmian wprowadzanych przez wielu użytkowników, oferując takie technologie jak wielodotykowość (jednoczesny odczyt wielu punktów dotykowego ekranu, np. 10), odczytywanie multigestów, a także łączność z zewnętrznymi urządzeniami typu smartfon czy tablet. Wysoka jakość wykonania i odpowiednia konstrukcja zapewnia przy tym odpowiednią trwałość np. ekranu (zazwyczaj chronionego specjalnym hartowanym szkłem) czy samego mocowania urządzenia np. do ściany.

 

W zależności od potrzeb, istnieje możliwość nie tylko doboru odpowiedniej wielkości monitora interaktywnego, ale także zadecydowania o jego funkcjonalności. Może to być np. stosunkowo proste urządzenie funkcjonujące pod kontrolą systemu Android, ale dostępne są także zaawansowane monitory wyposażone we własny, odpowiednio rozbudowany i wydajny, autonomiczny komputer.

Projektor? Jasny, gotowy do ciągłej pracy

Współczesne aule, audytoria i sale wykładowe wymagają zastosowania systemów audiowizualnych gotowych do skutecznej pracy w ciągu wielu godzin każdego dnia. Kluczowym rozwiązaniem, które polecamy w tej sytuacji, są projektory laserowe, dysponujące niezwykle jasnym źródłem światła. Ich najważniejszymi zaletami są jednak stabilność i wytrzymałość na duże, wielogodzinne obciążenia.

 

Doskonała jakość obrazu, jaką zapewnia laserowe źródło światła, idzie w parze z wyjątkową ekonomicznością użytkowania – stosunkowo niskim poborem prądu oraz trwałością, sięgającą nieraz kilkudziesięciu tysięcy godzin gwarantowanej pracy.

Skuteczne zarządzanie systemem

Aby każdy z wymienionych wyżej elementów był właściwie, w pełni wykorzystywany, konieczne jest odpowiednie zarządzanie całym systemem. Zapewnia go odpowiednie, dedykowane oprogramowanie centralnego sterowania

Zapraszamy od poniedziałku do piątku
8.00 - 16.00
Szanując Państwa czas - uprzejmie prosimy o wcześniejszy
kontakt telefoniczny przed wizytą w naszym biurze.